V měsíci listopadu jsem se rozhodl vyjet na úsek řeky Labe, kde plave jedna tzv. legenda tohoto úseku. Proč legenda? Asi proto, že tento kapr je zřejmě jedna z posledních trofejních ryb, které zůstaly na tomto úseku a neodplavaly po proudu dolů do jiné části řeky. Je to zvláštní ale z této části řeky se opravdu mnoho velkých kaprů chytá až o dva úseky níže.

Dříve těmto ,,migracím“ dopomáhaly povodně, které u nás na středním toku řeky Labe nezaznamenávám od roku 2013. Pokaždé, když jsem na tomto  úseku nahodil své montáže do vody, v duchu jsem si moc přál tohoto kapra chytit a prohlédnout si ho z blízka. Mazaný kapr se mi vyhýbal několik let, až do letošního podzimu, kdy se mi ho podařilo konečně přelstít. K tomu mi dopomohla Gigantica Criticals 24mm, kterou jsem si velmi oblíbil do studenější vody. Montáž jsem použil opět mou oblíbenou zasekávací  mašinu – 40cm dlouhý Combi Rig z Clearwater 25lb , Smooth Braid 25lb, Continental č.6 doplněný o Mouthsnagger.

Tohoto kapra řadím mezi mé nejcennější. Nejenom z důvodu jeho velké historie ale hlavně proto, co předcházelo,než jsem tuto rybu dokázal přelstít.

Věř tomu co děláš a úspěch se dostaví!

Za Nikl Team – Tomáš Tomka Čermák

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosíme, vložte komentář
Prosíme, vložte své jméno