Někdy během začátku sezóny se mi ozval kamarád Peťa s tím, že má možnost bivakovat na Dyji 5, jestli bych neměl zájem s ním na týden vyrazit. Stálý parťák Pepa pokračuje v rodičovských povinnostech a tak jsem na nabídku kývl. Přeci jen mám na Pálavě nevyřízené účty a chtěl to prolomit. Samotnému lovu jsem se věnoval od pondělních odpoledních hodin až do nedělního rána.

Jak jsem na místě zjistil, před námi ve vodě bohužel nebyly žádné překážky a dno bylo poměrně rovné, bez výraznějších nerovností, navíc voda stále klesala a to viditelně po celou dobu mé výpravy. Jeden z prutů, levý, jsem vyvážel do větší vzdálenosti a pravý umisťoval do vzdálenosti cca 100m. Potravně aktivní byli hlavně menší kapři, kteří atakovali vše, co jsem jim předložil.

Na levém prutu tedy následovala změna taktiky a dvě 24mm koule s popkou jsem navázal poměrně daleko od háčku, aby nástraha vydržela na dně pro větší rybu. Tímto krokem jsem se „ odstavil“ od záběrů menších ryb, nicméně mi to až tak nevadilo, věřil jsem v něco většího. Na pravém prutu jsem zkoušel několik prezentací, abych skončil u ronnie rigu  s Rapid Pop Up Reflex Magic Fruit.  Kolem montáže jsem krmil vždy několik kuliček B17 v mixu průměrů. Dařilo se mi chytat kapry, převážně lysce, ve velikostech od cca necelých 40cm do cca 65cm . Kamarád Petr na tom byl podobně, podařil se mu jeden větší lysec o délce 70cm při 8kg.

V sobotu téměř celý den pršelo, byly celkem vlny, čekal jsem, že by se to mohlo zlomit.. V největším lijáku, zhruba půl hodiny před koncem denní doby lovu se na pravém prutu s ronnie rigem ozval padáček. Následovalo svlečení do trenek a poměrně jiná zdolávačka, než ty předchozí. Nakonec jsem podebral šupináče rovných 70cm při váze 7,10kg. Byť není žádným pálavským mohykánem, udělal mi radost, byla to s ohledem na podmínky a situaci vydřená ryba. Vzhledem k lijáku jsem tohoto šupináče zdokumentoval vodotěsným fotoaparátem v podložce.

Takové fotky, ač je příliš často nefotím, si myslím, že mají své kouzlo. Výpravu jsem si užil, na počet záběrů jsem byl celkem dost spokojen, byť nešlo velikostně o žádné velké ryby. Aspoň mám důvod se sem zase někdy v budoucnu vrátit! A samozřejmě rybařina není jen o velkých rybách….

Za Mivardi team přeju všem slušným rybářům úspěšný začátek podzimu a zase někdy se zprávou od vody David DejvL Lužný.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosíme, vložte komentář
Prosíme, vložte své jméno