I na řece se stane, že nejvyšší dá stopku. Horní Labe zamrzlo na konci ledna, ale jen na dlouhých jedenáct dní. Prvním místem, kde se dalo lovit, ihned po rozmrzu byl jez v Předměřicích nad Labem, ale sněhová voda není úplně ideální. Jen jedna taška, podložka, kbelíček s M1 a feeder. Málo kdy jsem zažil u nás na horním toku, že bych viděl nástrahu, popinku 10mm na slabém fluocarbonu v hloubce cca.1m. Ale prostě to tak bylo.
Vydatnější srážky dalších dnů však přinesli okalení vody a to byl ten pravý čas znovu vyrazit na náplavku. I zde už led ustoupil, teploty přes den šli po dlouhé době nad bod mrazu. Občasné slunce tomu napomohlo a ač projela kolem nás nějaká ta kra, cejnům to vůbec nevadilo. Musel jsem při lovu měnit feeder za delší boloňku, abych mohl při průjezdu ledu lovit střídavě na středu a u břehu.

Beru každý úlovek, jedná se o vycházky ne delší než dvě a půl hodiny. M1 jsem teď používal pouze jen do krmítka, jinak jsem nevnadil. Přesto pěkných úlovků již nebylo po skromnu. Dařili se i lopaťáci větších velikostí.

Hodně štěstí i Vám!
Bobr

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosíme, vložte komentář
Prosíme, vložte své jméno