V květnu jsem měl naplánovanou několikadenní výpravu na naší největší řeku. Místo jsem sem si vybral v těsné blízkosti nadjezí. Měl jsem naplánováno zde chytat čtyři dny. Po příjezdu k řece začala klasická rutina. Vždyť to znáte.

Postavit bydlení, nanosit veškeré věci ze vzdálenosti 400m, jelikož na mé místo nebylo možnése dostat autem. Na to, že je jaro, byli teploty dosti vysoko. No nic naplat, za ten klid mi ta námaha stála.

Vše mám již připravené a u nahozených prutů  přemýšlím jaká bude mít výprava asi průběh. Co se týče krmení, tak jsem si na tuto výpravu připravil doma rolovaného boilies že směsi Sea s aminoliquidem Monstrem Crab v průměru 20mm. Dále hotovky Crazy Liver a samozřejmě B17-ku, která nikdy nesmí chybět při mých vycházkách.

První den se toho, až na pár tloušťů a jednoho kapra kolem 60cm nic neděje. O půlnoci stahuji pruty, dokrmuji lovná místa a ulehám k spánku. Ráno ve 4h zvoní budík. Aktivita ryb je více než slušná, což se mi potvrzuje již po 30minutách po nahození, kdy po krátkém souboji zdolávání lysce s váhou přes 13kilo.

Do oběda se ale opět nic neděje. V odpoledních hodinách zdolávám tři kapry 6-9kilo.  Všechny tyto ryby zabrali na B17-tku. Večer se obloha lehce zatahuje a v dáli je vidět přicházející bouřka. Hodinu před půlnocí se rozjíždí prut kde je nastražená Ses s popkou Monster Crab.

Slušný tah ryby mě utvrzuje o tom, že na konci je ryba celkem slušných proporcí. Po 20 minutách navádím do podběráku rybu které do metrů moc nechybí. Váha se zastavuje na 17,5kg. Při rovném metrů délky. Zbývá jen poděkovat soupeři za parádní souboj. Jak se mi dařilo dále na této výpravě vám napíši v další zprávě.

Všem slušným rybářům přeji mnoho krásných chvil u vody.
Štěpán Krejčík.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosíme, vložte komentář
Prosíme, vložte své jméno