Dnes můžeme říct, že v průběhu let prošlo rybaření obrovským vývojem. Od háčků vyráběných z kostí a ulit jsme se dostali až k výrobě chirurgicky zaostřených háčků z kovu. Z malých dřevěných lodí s hliníkovými dny se staly velké sklolaminátové lodě s výkonnými motory. Ale snaha zůstala pořád stejná, člověk s háčkem připevněným na vlasci, který čeká na záběr.

Háčky vytvořené z ulit chcete-li krunýřů, jejich stáří je odhadováno až na 40 000 let. Byly nalezeny v australských jeskyních společně s kostmi ryb.

Ručně vyrobená nástraha Jamesem Heddonem v roce 1897, jedná se o nejcennější nástrahu na světě. Její cena se vyšplhala až na 30 000 dolarů za 1ks.

Vojáci občanské války zachyceni při rybaření v Louisianě.

Zimní rybolov v letech 1920.

Tři muži s výbavou na muškaření během velké hospodářské krize. Pochybujeme, že praktikovali metodu chyť a pusť.

George Perry s replikou úlovku Okouna, se kterým vyhrál světový rekord. Chycen v Georgii s váhou necelých 10 kg (22 pounds, 4 ounces). Podle příběhů, Perryho rodina o šesti členech jedla rybu dva dny.

Člověk používající podběrák pro chycení Lososa u vodopádů Cecilo na kolumbijské řece v roce 1937.

Ernest Hemingway se svým úlovkem letech 1930.

Posádka bombardéru za 2. světové války při mořském rybolovu na West Palm Beach, Florida.

Kdysi moderní design lodi na lov okounů, připisovaný Holmesovi Thurmondovi, který jí v roce 1948 navrhl, loď disponovala úžasnou stabilitou.

Prezident Dwight D. Eisenhower při muškaření v letech 1950.

Pohlednice se třemi muži při rybaření pod přehradou v Kentucky v roce 1958.

V roce 1957 Carl Lowrance vynalezl první sonar, který byl znám jako “Malý zelený box”. Prodalo se více než milion kusů v rozmezí let 1959-1984.

wideopenspace.com

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosíme, vložte komentář
Prosíme, vložte své jméno