Známe to všichni, dlouhá zima, hladina vod pokrytá ledem a všem nám běží v hlavě jedna a ta samá otázka. Kdy už konečně vyrazíme. Posledních čtrnáct dní přemýšlím, jaká asi bude moje první návštěva u vody. Taktika, výběr nástrahy, místa, montáže. Člověk občas v hlavě tak kombinuje, až nakonec stejně skončí u ověřené klasiky. Pokusím se Vám popsat pár svých osvědčených “receptů” na jarní kapradinu.

Je konec března, zima pomalu, ale jistě ztratila na své síle, led roztál, a tak konečně vyrážím k vodě. Slunečné počasí mi hraje do karet, i když ledový a celkem silný vítr mi první dojem trochu kazí. Na jaře rád vyrážím na menší vody s rozsáhlými mělčinami a mírně členitým dnem. Voda je ledová, ale vím, že mi jarní slunce k prvním záběrům na takovém místě výrazně pomůže. Hloubku vody volím ideálně v rozmezí od 60 centimetrů do 1,5 metru, nejideálněji kolem jednoho metru. V této hloubce se mi dostává nejvíce záběrů. Jinak tomu nebylo ani na této vycházce. Jelikož tuto lokalitu dobře znám, posílám montáže na jistotu.

Co se týče montáže a nástrahy, je možností nespočetně. Každopádně jemnější vybavení je na místě. Měkké šňůrky a menší háčky. Mým favoritem na jarní montáž je patnácti liberní šňůrka Q-Silk a háček Super Kurv velikosti 8. Na brzké jaro volím malé nástrahy na sladké bázi. Mými favority jsou mini boilies v dipu Compot NHDC, Wild Strawberry a letos k nim přibyla novinka IQ Method Feeder boilies Maďarský med, který mne zaujal na první pohled, a jak se zdá, byla to správná volba. Vždy dávám pod háček dvě mini boilies, které obalím v pastě a přidávám malé PVA s peletkami. Další možností, kterou s oblibou používám, je lov na malé pop-up boilies. Nejvíce úspěchu dosahuji při lovu na plovoucí boilies Fluoro pop up Compot NHDC, nadipované v esenci, ke kterým rovněž přidávám PVA s peletkami. Takovou montáž prezentuji 3 centimetry nad dnem, aby se popka vznášela těsně nad “kobercem” z peletek. Tohle by bylo takových pár mých malých postřehů k jarní kapradině.

První letošní rybačku jsem si velice užil, přeci jen po dlouhé zimě potěší každé pípnutí hlásiče. Na této vycházce jednoznačně dominoval Maďarský med, který mi přinesl tři krásné kapry a jednomu kapříkovi zachutnal Compot NHDC. Bylo to něco úžasného. Upřímně jsem ani ve větší množství ryb hned po roztátí ledu nedoufal a byl bych rád i za jednoho kapřího dorostence, ale musím říci, že tohle byl ten nejlepší vstup do nové rybářské sezony. Po sbalení a naložení vybavení do auta, odcházím ještě k vodě. Sedám si u břehu a vyslovuji: Děkuji Ti, svatý Petře, lepší začátek jsem si ani nemohl přát.

Přátelé, kamarádi, příznivci Petrova cechu, jelikož máme téměř celou sezonu před sebou, přeji Vám spostu krásných a nezapomenutelných momentů strávených u vody. Nakonec přidávám pár fotografií ulovených šupinatých bojovníků.

Za LK Boys
Tomáš Koubek
LK Baits.cz

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosíme, vložte komentář
Prosíme, vložte své jméno