O tomto víkendu, proběhl na hladině Hracholuské přehrady největší, v česko-slovensku pořádaný, lodní závod v lovu dravců přívlačí.

Team Tropic Liberec, ve složení Honza carpkiller Hubka a Jakub Kolík Kolář, na něm samozřejmě nemohl chybět a byl odhodlaný změřit síly s našlapanou startovní listinou čítající 59 dvoučlenných posádek, z 5ti různých evropských států. Více už sám Honza.

Zdravím. Jak jsme váš již informovali formou on-line přenosu, tohoto prestižního a z daleka největšího závodu, jsem se s mým parťákem Kubou zúčastnili již v loni, a byl to náš vůbec první lodní závod v kariéře. V loni jsme dosáhli celkem solidního výsledku, kdy jsem se umístili na 11. místě a to i přes to, že nám bylo strženo 30budů za pozdní návrat kartičky označující konkrétní závodní den, jinak bychom bodově dosáhli na krásné 8. místo.

Každopádně k letošnímu ročníku, k břehu Hracholusek jsme dorazili již ve čtvrtek, abychom si vše připravili, nachystali a spustili lodě na vodu. Rozhodli jsme se totiž přistoupit k tréninku maximálně soustředěně a profesionálně, proto jsme si dovezli každý svojí loď, a rozdělili si revír na dvě části s tím, že Kuba pojede zkoumat horní část přehrady, s cílem vyzkoušet nadějná candátová místa a já se vydal do spodní části nádrže, hledat okouny a štiky.

I přes to, že nás zdrželo zapadnutí Kubova auta do měkkého bahna lemujícího břeh této nádrže, se nám to vyplatilo a už o tréninku jsme nachytali kompletní bodovanou druhovou skladbu, čili Full house. Díky tomu jsme přesně věděli co a jak, takže nezbývalo než doufat, že se na vytipovaná místa dostaneme při závodě samotném jako první a že z nich vytěžíme maximum.

První závodní den pro nás nezačal úplně ideálně, protože vytipované candátí místo, kterým jsme začínali, nám žádný úlovek nepřineslo. Přes to jsme v jeho okolí splnili alespoň okouna a drželi se původního, předem domluveného plánu, tedy vydat se nyní chytat štiku a bolena s tím, že jakmile je splníme, snad budeme mít dostatek času ulovit chybějícího candáta. To se ukázalo jako správné rozhodnutí, protože už cestou pro štiku jsem bolena ulovili, a štiku splnili přesně podle plánu v místě, kde jsem jejich výskyt zaznamenal již při tréninku. Měli jsme tak celé odpoledne na to, abychom našli a chytili candáta, což je na této vodě rozhodně nejtěžší rybí druh, protože je zde nejméně početný. Každopádně zrovna v lovu candátů, si oba věříme, protože to je ryba kterou při svých běžných vycházkách k vodě lovíme nejčastěji a tak jsem prochytávali další místa, kde jsme jejich výskyt předpokládali.

Co vám budu povídat, netrvalo to moc dlouho a myslím že na druhém slibném místě, jsme Candáta skutečně chytili a měli tak splněno. První den závodu, se to ale nepodařilo jen nám, a při vyhlášení výsledků prvního závodního dne jsme zjistili, že se nacházíme na 6. příčce průběžného pořadí. To nebylo vůbec zlé, ale rozhodně ani ne příliš dobré. Věděli jsme, že musíme FULL HOUSE nachytat i druhý den, jinak můžeme na příčky nejvyšší zapomenout.

Do druhého závodního dne, jsme se pustili zase s jasně nastavenou taktikou a s jasně definovanými oblastmi, které budeme chtít prochytávat a kde se budeme snažit o ten či onen konkrétní dravý, rybí druh. Toho dne šlo ale vše jako po másle, první místo které jsme zvolili nám dalo bodovaného jak Candáta tak i okouna a to již během prvních cca 20ti náhozů. Během dalších pár minut, jsme na témžě místě bohužel přišli i oba zbylé druhy, protože Kubovi tam spadnul bolen a mě nástrahu po záseku ukousla pro změnu štika… mohli jsme mít splněno do hodiny po startu závodu, ale nevadí, drželi jsme se plánu a vydali se cíleně na bolena. Cestou pro něj, jsme chtěli ještě vyzkoušet oblast, kde jsem chytili den před tím candáta. Co kdybychom tam ulovili nějakého většího… Ale místo candáta, přišel na tomto místě záběr od bodované štiky, takže nám zbývalo ulovit bolena.

Měli jsme naprosto jasno v tom, kde ho chceme ulovit a to se taky během pár minut, přímo před zraky pořadatelů povedlo. Ti na nás již ze břehu volali, že jsme se ujali vedení a to ještě nevěděli o bolenovi. Nebylo z daleka ještě ani poledne a my měli zase splněno.

Nevěděli jsme však, jak na tom jsou, nebo dále budou posádky, které byli první den před námi, takže jsme nelenili a snažili se až do samotného konce zvětšit jakýkoliv druh, ale hlavně candáta, kterého jsme měli maličkého. To se nám však již nepodařilo, ale zvětšili jsme o 1cm alespoň okouna.

Protože již od 12:00 byli výsledky a úlovky tajné, vůbec jsme netušili, jestli nám naše úlovky budou stačil alespoň na bednu, ale po komunikaci s pár teamy jsme věřili, že snad bude.

Atmosféra před večerním vyhlášením byla naprosto fantastická a skutečně nikdo netušil, jak tento fenomenální závod dopadl. Hlavně pro nás to byli neuvěřitelné nervy a to až do posledních vteřin, kdy jako druhé místo vyhlásili jiný team než nás, pak už to bylo jasné a všichni nám začali hromadně gratulovat dříve, než nás pořadatel stihl jako absolutní vítěze vyhlásit.

BYLO TO OPRAVDU FANTASTICKÉ!!! Objezdil jsem desítky závodů ať už v lovu kaprů, nebo v poslední době v lodní přívlači, ale vůbec nic se nedalo atmosférou tohoto klání srovnat.  Nikdy nezapomenu, když nás pořadatel vyhlásil jako absolutní vítěze, pyšnící se titulem KING’S OF THE LAKE 2018 a celý stan začal tleskat a křičet…bylo to prostě fenomenální!!!

Na konec bych chtěl opět moc poděkovat lidem, bez kterých by tohle nebylo možné, takže díky parťáku, díky rodino, díky svatý Petře!!!

Stejně tak děkuji sponzorům, hlavně firmě TROPIC LIBEREC jak za dostatek času pro trénink i mé rybaření, tak za dokonalé materiální zázemí, bez kterého bychom si to všechno mohli jen těžko dovolit. Stejně tak i firmě FOX International a FOX RAGE za kvalitní nástrahy, které moc rádi používáme.


Děkuji i pořadatelům a ostatním závodníkům za opravdu unikátní a perfektní závod i fair play. Stejně tak i vám fanouškům a kamarádům za podporu. Díky vám všem!!!

Za team Tropic Liberec, Honza Carpkiller Hubka a Jakub Kolík Kolář

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosíme, vložte komentář
Prosíme, vložte své jméno