Ještě v loňské sezoně jsem si naplánoval jednu víkendovku na řece, kde jsem již předtím několikrát rybařil, pár pěkných kousků zdolal a následně i pustil zpět do jejich vodního království.

V tu dobu panovalo ukrutné vedro a voda měla nad 25 stupňů. I přes takovéto počasí jsem prokrmil plochu před sebou deseti kily boilies Monster Crab v průměru 24 mm. Záběry na sebe nenechaly dlouho čekat a já přes den zdolával, v tomhle parném počasí, krásně stavěné a bojovné šupináče, s váhou tak do deseti kilo. Na obou prutech bylo nastraženo boilies B17 24 mm. První den lovu jsem docílil největšího úlovku – kapr 11,5 kg.

Brzy ráno jsem opět rozkrmit místo Monster Crabem a „dokobroval“ ke každé montáži třicet kuliček B17. První spanilá jízda přišla kolem šesté hodiny ranní a při zvednutí prutu bylo cítit, že kapr bude o něco větší než kapři z předešlého dne. Po pěkném boji byl v podběráku šupináč, který měl rovných třináct kilo. Podle bojovnosti jsem čekal větší rybu, ale i tak jsem byl velice spokojen.

Celý den jsem si velice užíval, protože záběrů bylo dostatek a B17 šlapala perfektně. Většího kapra než toho ranního, jsem tento den již nezdolal, ale kapři přes sedmdesát centimetrů v tento parný den udělají také radost. Ohledně montáže – v poslední době nejraději používám návazec v kombinaci s háčkem M-Point WG a Shock&Shield 0,42 mm. Odpoledne jsem vše sbalil a uháněl ke kamarádovi na akci jménem Svíca (no podrobnosti zmiňovat radši nebudu).

Za Mivardi team Jožka Petráš

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosíme, vložte komentář
Prosíme, vložte své jméno