Konečně nastalo první ochlazení a já jsem rozhodl vyzkoušet po delší odmlce lov z lodi na Novomlýnských jezerech. Naplánoval jsem si z časových důvodů jen kratší „dvounočku“ a po kratších přípravách jsem vyrazil. Jelikož jsem u jezera nebyl minimálně 2 měsíce, vyrazil mi dech velký podstav vody, který byl viditelný na všude přítomných vázkách, které vyčnívaly z vody i na místech, kde jsem předpokládal, že téměř žádné nejsou.

Vybral jsem si místo nedaleko zatopených stromů, jejich vrcholky vyčnívaly nad hladinu. Montáže jsme nahazoval zhruba do vzdálenosti 15 metrů od vázek a i to jak se ukázalo bylo zbytečně blízko, neboť větší kapři po záseku si to nemilosrdně namířili mezi potopené stromy a nebyla možnost je otočit.

Zakrmil jsem pouze rolovaným boilím SEA a hotovkou“ B17 vše v průměru 24 mm, pod háček jsem vždy nastražoval 2 x 24 mm. Záběry přicházely po celý den, zejména v dopoledních a večerních hodinách, za dva dny jsem zdolal zhruba 15 kaprů od 6 – 12 kg, větší kusy jsem bohužel neubrzdil a tito skončili s uříznutou montáží mezi potopenými stromy.

Po delším půstu jsem si užil krásné dva dny lovu a brzy vyrazím opět.

Za Mivardi team
Radim Hanák

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosíme, vložte komentář
Prosíme, vložte své jméno