Tentokrát bych chtěl popsat jednu z delších podzimních výprav, na kterou jsem opět vyrazil sám. Bez jakékoliv nadsázky můžu říct, že to byla moje nejlepší loňská výprava a jedna z nejlepších vůbec.

Za výpravu jsem vystřídal dvě místa. Prvnímu z nich jsem věřil hodně, chytal jsem na něm už dříve, takže jsem věděl co a jak. Po náhozu a zakrmení se záběry dostavily poměrně brzy, což každého rybáře určitě potěší a utvrdí v jeho zvolené taktice. Jednalo se zejména o menší ryby, ale na podložku jsem dostal i ryby 12 až 15kg. Nicméně jak jsem skvěle začal, tak to nadále nepokračovalo. Další dva dny byly záběry ojedinělé, spíše jen náhodné, třeba jen na samotnou plovku, tudíž jsem zareagoval a rozhodl se přestěhovat. To je vždycky velké dilema, opustit rozkrmené místo nebo ne, no určitě to znáte. Vzhledem k citelnému ochlazení jsem se přestěhoval na větší hloubku a této změny opravdu nelituji. Nové místo potřebovalo nové krmení, takže jsem použil napůlené boilie Gigantika, Extáze a k tomu pelety, tygří ořech a krmné boilie a celou tuhle směs zalil liquid krillem s vodou a nechal nasáknout.

To co se dělo následující 4 dny, bylo pro mě jen těžko uvěřitelné. Záběrů nebylo příliš, ale co záběr, to velká ryba. Každý den jsem udělal minimálně jednu rybu nad 15kg. Za zmínku stojí zejména ryby 3×13kg, 14kg, 15+kg, 3×16kg, 17kg a největší třešničkou byl nádherný široký šupináč 21,5kg. Tento šupináč mi udělal při západu slunce nesmělý záběr, že jsem si nejdříve myslel, že mi to sebral cejn nebo tloušť. Až po přizvednutí prutu pomalý tah předpovídal velkou rybu. Už samotné zdolávání ze člunu za světla byl neskutečný zážitek a po podebrání jsem už věděl, že tohle je moje 3. dvacka v životě z českých svazovek. Neskutečná radost a co si budeme povídat, z této výpravy se mi opravdu nechtělo ani domů. Tentokrát se potvrdilo, že v chladnější vodě skvěle funguje boilie Extáze a to jak samostatná koule, tak i v kombinaci na panáčka. Pro větší atraktivitu jsem měl pár kuliček na háček již z domova zakapaných EO černým pepřem, což doporučuji každému vyzkoušet.

Všem slušným rybářům přeji úspěšnou sezonu 2018 a třeba někdy u vody…

Za Nikl tým – Radek “Buchťák” Buchta

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosíme, vložte komentář
Prosíme, vložte své jméno