Tato výprava byla naplánována na poslední chvíli. Ve čtvrtek navečer mi přišel balík z Kolína a v něm bylo nové Brolly Trekker Tempest V2 a spací pytel Trekker AS 365 Compact a samozřejmě také nějaká munice! Po rozbalení tohoto balíku jsem si poprvé v životě postavil Tempesta a vše bylo jasné! Zítra jedu, ať se děje co se děje. Vše balím do auta a jdu spát. V pátek se to v práci strašně vleče a já neustále přemýšlím nad tím, jakou vodu si vyberu na následující dva dny. Po celém dni přemýšlení volím jednu větší svazovou pískovnu. Pískovnu dobře znám, tak jsem přesně věděl, v jaké části bych chtěl lovit. Jen jsem nevěděl, jestli místo bude volné. Bylo!

Hned po příjezdu byla vidět aktivita ryb před mým místem. Kobruji do tohoto místa 5 kg boilies Scopex- Squid a nahazuji sem obě montáže. Vše sázím jen na tuto kartu a tomuto místu věřím hned od začátku. Přichází rychlá jízda asi tak hodinku po nahození, ale rybu, bohužel, přeřezávám o jednu ze sláviček, kterých je tu spousta. Ale to mě utvrzuje v tom, že místo jsem si vybral správně. Hned toto místo dokrmuji dalším kilem boilies a čekám co se bude dít. Do půlnoci dostávám ještě dvě jízdy, ale jedná se o menší kusy.

Po každém záběru dokrmuji zhruba kilem boilies. Je vidět, že ryby jsou při chuti, a že se evidentně na mém místě krmí. O půlnoci beru Sky Sword a místo dokrmuji 1 kg boilies, aby bylo vše připraveno na ráno. Druhý den se mi rozjíždí velmi rychle a já zdolávám spoustu kaprů do deseti kilogramů. Nečekám na to, až to vezme ten pravý, proto tomu pomáhám tím, že nasazuji pod háček na vlas Extasy, přelitou v esenciálním oleji černý pepř.

Jen co padla tma na moje pruty, tak se jeden z nich rozjíždí. Po krásném souboji úspěšně podebírám nádherně vysokého lysce a jsem naprosto spokojen. Když kapra pouštím do svého vodního domova, tak v tu chvíli se mi rozjíždí druhý prut a vše je úplně stejné jako předtím, jen se to liší v tom, že na podložce končí šupináč. Je sice o něco menší, ale jedná se stále o krásnou váhovou kategorii a s pocitem, že jsem přechytračil ty menší kapry, jdu spát.

Ráno se mi daří chytit ještě pár menších kapříků a rozloučit se se mnou na poslední chvíli přijde také krásný tmavý lysec. Místo už jen dochytávam, protože jsem se pomalu balil a odebíral se k domovu. Jsem spokojen nejen s výpravou a pochytanými kapry, ale jsem přímo nadšen novým Tempestem Brolly V2. Je to opravdu skvělé brolly!!! A spacák byl teplý i bez vnitřní vložky, kterou jsem nechal doma a šetřím si ji na to pravé kaprařské počasí, kdy teploty začnou padat k bodu mrazu. Kdo zvažuje tuto investici tak opravdu doporučuji!

Ať to jezdí!

Za Nikl Team – Martin “Novis” Novák

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosíme, vložte komentář
Prosíme, vložte své jméno