Denní lov má své kouzlo, ale noc, to je úplně něco jiného. Tma, která vše obklopuje, dodává nočnímu rybaření nádech tajemna. Ticho, které se „rozléhá“ kolem nás, tomu dodává ještě větší náboj a rybář si tak může na plno užívat souznění s přírodou.

Nevím, jak to máte vy, ale mě dodává noční rybaření mnohem více energie než rybaření přes den. Přeci jenom dokážu ve tmě více vypnout a oprostit se od okolního světa než je tomu přes den. Mohu se více soustředit na lov a užívám si ho plnými doušky. Nejinak tomu bylo jeden květnový večer, kdy jsem opět dostal příležitost si nahodit pruty a zažít tak noční dobrodružství. Měsíc se zrovna blížil k úplňku, obloha byla jako vymetená a měsíc doslova zářil na všechny strany. Čelovka byla ten večer naprosto zbytečná záležitost.

Abych se úplně přiznal, na kouzlo úplňku moc nevěřím, hlavně na mělčích vodách, kde jsem v danou chvíli rybařil. Ale větší hloubka prostě nebyla k dispozici. Nezbývalo mi nic jiného než se s tím vyrovnat a udělat maximum, abych dosáhl záběru. Co pod háček…no jednoznačně Gigantiku.., krásně ořezanou a k tomu plovku té samé příchutě, taktéž upravenou pro větší atraktivitu. Času nebylo nazbyt, noc je přeci jenom krátké období a pár ořezů nožem dokáže udělat „zázraky“.

První úspěch se dostavuje po 23 hodině, kdy se nechává zlákat nádherný zdravý lysec odhadem lehce přes 10 kg. Jančí kolem břehu a vůbec se mu nechce do prostoru, kde bych ho mohl podebrat. Raději by se určitě zaparkoval někam do rákosí. Naštěstí ho to přestává po pár minutách bavit a nechává se podebrat a nafotit. Sluší mu to a jednou z něj bude BIG ONE.

Druhý úspěch lehce po 4 ranní. Boj je o poznání delší a tuším, že to bude mnohem lepší kapr než ten předchozí. A také, že ano. Podebírám ho, dávám do podložky a koukám, že tenhle kapr už si něco zažil. Ocasní ploutev připomíná spíše zahnutou hokejku, ale evidentně mu to v životě nevadí. Pouštím ho a přeji mu ať se mu daří i nadále.

Ráno balím a odjíždím zase do každodenního shonu velkoměsta, jsem ale rád, že alespoň na moment jsem  mohl být součástí této tajemné noci.

Za Nikl Team – Vít Černý

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosíme, vložte komentář
Prosíme, vložte své jméno