V letních měsících jsem se rozhodl začít prozkoumávat nové úseky řeky Labe. Má cesta vedla na krátké maximálně 12h vycházky. Vzhledem k tomu, že na těchto tocích nebyl povolený lov non-stop, byl jsem navíc nucen ještě z toho mého času ještě 4 hodiny uzmout. Z tohoto důvodu jsem zvolil i strategii lovu, ve které mě především tlačil nepřítel čas. Vybral jsem si tedy kuličky, které se ve vodě rychleji rozpustí a to boilies Monster crab 24mm. Tentokrát nejen na krmení, ale také pod háček.

Během těchto vycházek se mi podařilo udělat neuvěřitelně velké množství záběrů. Podstatnou část ryb tvořili kapři mezi 6-9kg. Ve většině případů se mi podařilo dostat aspoň na jednu lepší rybu přesahující váhu 10kg, za což jsem byl nesmírně šťastný. Přece jen smysl těchto mých výprav byl si zachytat.

Při denních teplotách přesahujících 35 stupňů ve stínu jsem byl rád za každý záběr. Jeden takový vytoužený záběr přišel ráno, chvilku než jsem musel zabalit věci a vyrazit do práce. Hned po záseku jsem věděl, že se jedná o opravdu slušnou rybu. Kapr mi nedal ani metr zadarmo. Bohužel po chvilce souboje kapra uvazuji do vázky. Díky touze dostat tuto rybu na břeh neváhám ani chvilku.

Svlékám kraťasy, tričko a v trenkách se vrhám do vody za vytouženým úlovkem. Doplaval jsem nad kapra, sjel rukou až na návazec. Kapra jsem necítil a myslel jsem, že jsem o něj již přišel. Rukou jsem se dostal až k rovnátku, když jsem se najednou dotkl masivní hlavy ryby. V ten moment kapr vypálil z vázky. Doplaval jsem zpět na břeh a tam ho už úspěšně zdolal. Bylo z toho nakonec vysluněných 16,20kg. Háčky M-Point seděli jak měli a udrželi kapra i v extremních podmínkách. V budoucnu se chci začít věnovat novým, pro mě neznámým revírům a chytat nové ryby.

Za Mivardi Ondra „Šulcik“ Šulc

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosíme, vložte komentář
Prosíme, vložte své jméno