Bogey od firmy Kryston je speciální gelové lepidlo, které vám umožní chytat oblíbený partikl, ale dají se použít i mikropeletky.

Dají se použít jakákoliv semena v suchém stavu. Lepidlo je dobré před použitím zahřát, aby se vám s ním dobře pracovalo. Stačí ho promnout v dlaních. Nebojte se ho ani nechat na sluníčku. Z lepidla vytvarujete potřebně velkou kuličku, kterou provlečete vlas návazce a zajistíte zarážkou. Poté obalíte v jakémkoliv suchém osivu. Je důležité nejdříve kuličku umístit na návazec a až poté obalovat. Pokud to učiníte opačně, spousta semínek vám opadá. To platí i v případě mokrých semen, sice se vám podaří kuličku obalit, ale po náhozu vám ihned spadnou.

Takto připravená montáž může rovnou do vody. Osobně jsem toto lepidlo zkoušela celé jaro. V době, kdy je potřeba nástrahu zatraktivnit. Jako semínka jsem vyzkoušela konopí a semínka chia. Výhoda chia semínek je, že absorbují velké množství vody a ve vodě pouštějí sliz, a přitom samotná semínka vám neopadají. Ze začátku jsem montáž vytahovala cca po hodině, pro nezkušenost bála jsem se, aby mi semínka neopadala. Bála jsem se zbytečně. Pokud dodržíte postup a semínka nabalujete na kuličku v suchém stavu, tak zůstanou přilepená i po 4 hodinách ve vodě.

K takovéto nástraze se jako návnada nabízí uvařený partikl, směs kukuřice, konopí a pšenice. Ale samozřejmě můžete použít i boilies a pelety.
Tak teď už jen počkat na jaro a pak hurá do toho.

Šárka “Škeble” Kautská
Mikbaits.cz

 

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosíme, vložte komentář
Prosíme, vložte své jméno