Zdravím všechny slušné rybáře, v měsíci prosinci  využívám naplno vánočního volna a vyrážím na několik krátkých vycházek k vodě k mému oblíbenému svaz. revíru s přáním sněhové přeháňky a ulovením kapříka na sněhu…

Pro lov kaprů v chladné vodě okolo 4 stupňů volím východní břeh u malé bezvětrné zátoky, kde se nachází několik zajímavých míst s měkkým bahýnkem a prohlubněmi, které se svažují do 7metrů. Naprosto ideální místa pro kapry, kde mohou přečkávat zimu. Počasí bylo každý den stejné max. 3 stupně ledový západní vítr a dešťové přeháňky s tlakem okolo 1020hPa … s úbytkem světla, teploty ještěklesaly a aktivita kaprů rostla!

Nástrahy do ledové vody volím na oba pruty verzi Criticals – Devill Krill vel. 18mm kuličku, doplněnou o 10 mm pop up Devilla, druhý prut Gigantiku 18mm zatraktivněnou esencí a práškovým dipem. Montáže zjemňuji na 15lb. fluorocarbon, háčky centurion vel. 8, k montážím přidávám malé pva ze stick mix Krill – Fish nesměl chybět booster Devill Krill. Každou vycházku se mi povedlo nějaký záběr udělat, místa dokrmuji pouze po záběru jen pár kuliček předmáčeného boilies, v těchto kombinacích to nenechalo ryby v klidu, trofejního kapra se mi nepovedlo přelstít, ani kapřík na sněhu z toho nebyl, ale i tak jsem vždy odjížděl spokojený domů. Pro mě to bylo krásné ukončení sezóny 2018.

Za Nikl Team – Kazda Petr

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosíme, vložte komentář
Prosíme, vložte své jméno