Jaro je tu a já konečně vyrážím na svoji první třídenní výpravu. Tentokrát jsem se rozhodl navštívit pro mne neznámou vodu nedaleko mého bydliště, kde jsem ještě nelovil. Jednalo se o zhruba 6 ha rybník, kde z doslechu se již začali chytat letos první kapři.

Po příjezdu k vodě jsem zjistil, že předchozí noci klesla teplota na – 6 °C a aktivita kaprů zcela ustala. To mne moc nepotěšilo, nicméně jsem po dlouhé zimě měl neuvěřitelný „absťák“ a nic mne neodradilo rychlostí blesku vybalit „nádobíčko“ a nahodit. Před tím jsem si ještě zmapoval dno, neboť tento revír byl pro mne zcela nový a neměl jsem představu o reliéfu dna a podvodních překážkách.

S sebou jsem si na tuto výpravu nabalil pelety Rapid Turbo různých průměrů, které jsem zaléval aminoliquidem Kapří guláš, boilie z řady Rapid Easy Catch s příchutí Česnek + Chilli a Ananas + N.B.A. a method mix Rapid Champion + plovoučky Rapid PopUp Reflex příchutí Ananas + N.B.A, Česnek + Chilli a Cherry. Taktika byla jasná, vzhledem k chladné vodě jsem chtěl zaujmou ryby atraktivním drobným krmením. Na jednu montáž jsem umístil pouze plovoučku Ananans + N.B.A na krátký cca 8 cm návazec z floucarbonu, na druhou montáž jsem nastražil jednu kuličku boilí Česnek + Chilli doplněnou o plovoučku stejné příchutě, vše jsem pak ještě obalil v pastě ProActiv Čersnek + Chilli. Ke každé montáži jsem pak dával PVA punčochu s peletami Rapid Turbo a method mixem zalitým aminoliquidem Kapří guláš.

Montáže jsem pak nahazoval k protějšímu břehu k potopeným stromům do hloubky zhruba 1,5 metru. Místo jsem pak lehce přikrmil půleným boilím a peletami Rapid Turbo. První záběr přišel až první pozdní večer kolem 23.00 hodiny, kdy se mi podařilo zdolat prvního kapříka s váhou kolem 6 kg na samotnou popku Ananans.  V průběhu dalšího dne si nic nedělo, během dne svítilo intenzívně slunce a prohřívalo vodu, které měla 8 °C, což nebylo mnoho. Další záběry přicházely až po setmění, kdy se mi podařili zdolat další dva kapři stejné váhové kategorie.

Poslední den jsem opět ráno nahodil pruty a čekal, zda přijde nějaké změna a kapři budou brát i za denního světla, což se nakonec vyplnilo a do oběda jsem přelstil na montáž na panáčku obalovanou v pastě Česnek + Chilli další dva kapry kolem 7 kg.

Byl jsem rád za ulovené ryby a příjemné necelé tři dny strávené v klidu přírody, kde jsem si nádherně odpočinul a už plánuji další výpravu za kapry.

Za Mivardi team

Radim Hanák

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosíme, vložte komentář
Prosíme, vložte své jméno