Ahoj kolegové rybáři, rád bych se pochlubil dalším zářezem z krátké výpravy na jezero, kterou jsem podnikl ještě loni v říjnu. Je podzim a kapři nabírají na obrátkách. Tento víkend stál za to, v sobotu dopoledne rybářské závody, poté jedna vycházka na svaz a zase ráno na dětské závody dělat rozhodčího. Byl to hodně náročný víkend.

Na závodech se až neuvěřitelně dařilo a obhájil jsem první místo. Po závodech ihned beru věci a jedu na kapry, chystám veškeré vybavení a pruty nahazuji poměrně blízko asi 70 metrů od břehu. Dokrmuji na každý prut tři čtvrtě kila Rapid Ananas + N.BA, zalité liquidem Sea. Pomalu přichází večer a já jsem za celý den unavený. Jdu si lehnout do teplého spacáku, ale za půl hodinky mě probouzí příposlech.

Vybíhám z bivaku za záběrem, vypadá to na slušnější rybu. Podebírám kapra a s největší pravděpodobností má určitě 10+, nemůžu to ale potvrdit, jelikož jsem zapomněl váhu doma, jak jsem spěchal rychle k vodě. S kaprem dělám pár fotek a v tu ránu je jízda na druhý prut, a tak mám na podložce nádherný double, a to osmdesátku a sedmdesátku. Nejúspěšnější nástraha byla jedna 18 mm kulička Devil Squid a Kapřího Guláše. Je 22 hodin a já stahuji své pruty, jdu si lehnout a vyspat se na další den, kdy ráno balím věci a jedu měřit dětem kapříky na závody. I když se tolik ryb netahalo jako v sobotu, i přesto jsem něco zapsal mladým nadějným rybářům. Tak zase příště od vody.

Za Mivardi Tým Tomáš “Lyčud” Lyčka

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosíme, vložte komentář
Prosíme, vložte své jméno