Na návštěvu letitého kamaráda, který je mi skoro bratrem a vídáme se velmi málo, neb bydlí na holandsko-německém pohraničí, se vždy neskutečně těším, hlavním tématem jsou vždy ryby! Ne jinak tomu bylo i letošní velikonoční období. Plán zněl jasně, revír Sahara, který si Lumír loni velmi oblíbil, prodejna LK Baits v Přelouči a pak čtyři dny na malém revíru Málek u Litvínova, který spravuje pro náš klub dlouholetý přítel Jirka Jakeš.

Na Sahaře bylo cílem jara doplňovat revír perspektivní rybou, a tak jsme se i my dva zapojili do činnosti. V posledních dnech a týdnech mě stále více a více fungují „balančky“  Nutric Acid/Pineapple s montáží D-rig a klasický Chod-rig, kde mám jasného favorita, a to přímo řadu Lukáš Krása Record Corn. Na ní jedu od rozmrzu s opravdu velmi slušným výsledkem! Nebyl důvod měnit. Návnadou nám byly buď klasické krmné koule, partikl, nebo nové měkčené pelety řady IQ Method do krmného olůvka na konci montáže.

Na návštěvu prodejny jsme vyrazili i s Pavlíkem, to aby Rybízek byl stále udržován v pozornosti, a stal se hned jeho oblíbencem. Tedy vedli dlouhé konzultace v oddělení plyšových rybích hraček, co je lepší, jestli jeseter, lysec, šupináč, nebo Nemo! Nakonec, když již Rybízek sahal po poslední porci Diazepamu, došlo ke shodě, bude to žralok!!! Ten byl pověšen nejvýše a jeho sundání k prodeji se zdálo býti nejsložitější.

V poslední době nerad lovím v noci, nějak jsem si aktivním lovem zvykl dělat záběry přes den a v noci si hraju na medvěda v zimním období. Aktivní lov se stálým doplňováním stravy kapříkům je velkou zábavou. Tedy jsme stále míchali dobroty, nebudu tajit, že na brzké jaro velmi jednoduché. Základem byla obyčejná strouhanka, nastavená methoďákem a hlavně, jaro je jahodové období. Booster Wild Strawberry a hlavně posilovač Marcel Van den Eynde Strawberry. Prostě na dně vytvořit velkým množstvím partiklu z házečky a směsi koberec, nad kterým se vznáší nebo v případě balančky lehce pohybuje nástraha. Opravdu si na dostatek záběrů není možno stěžovat. Rybář nesmí být jen líný.

Na Málku jsme se rozjížděli pomalu, ale konec byl fantastický, vytáhli jsme opravdu nádherné ryby. Kapři reagovali velmi intenzivně, trefili jsme se do chuti. Krmili jsme hned za svítání, v deset, ve dvě odpoledne a v sedmnáct hodin. Tak, aby hlavní nápor záběrů byl ještě za světla.

Třešničkou na dortu byla krásná štika přes metr, někdy ulovíš štiku při manipulaci s nástrahou, ale tento podvečer nezapomenu! Jdem si již lehnout a pokecat, pomalý záběr, swinger přilepený, pak do padáku, jako od amura. Tak probíhá celá zdolávačka, jsme přesvědčení o amurovi. Nakonec u podběráku velké překvapení! Opravdu nádherný dravec, jestli zaútočila na rybičky u krmítka na konci montáže, nevím, ale poctivě za krajíček „choda“.

Co mě však právě na Málku přitahuje nejvíc, je stará dobrá severská parta rybářů. Mám zde díky dlouholetým výpravám do těchto končin super přátelství. S Dědkem, Matesem, Káťou, ale i kluky z našeho společného projektu RCCC, tedy rybáři pro děti. Pokud člověk potřebuje odpočinek, je setkávání s rybáři na stejné vlně to nejlepší, opravdu se nám nechtělo domů. Zase se uvidíme za velmi dlouho!

Hodně štěstí na holandských revírech, kamaráde!

Hodně štěstí u vody Vám všem!

Pavel Bobrman Vohralík
Odborný poradce LK Baits a revíru Sahara
LK Baits.cz

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosíme, vložte komentář
Prosíme, vložte své jméno