S nástupem zimy mnoho rybářů uklidí svou výbavu do kouta a vyčká na jaro. Já jsem si tento lov oblíbil, jelikož není vůbec jednoduché přimět rybu k záběru a také kvůli klidu okolo našich vod.

Základem úspěchu je lokalizovat rybu. V takto studené vodě se připravuje na přečkání zimy v nějakých prohlubních, vodních překážkách nebo při velkém průtoku ve vodních ,,vracákách´´. Pokud ryba dostane signál k příjmutí potravy, nevzdaluje se nijak daleko od těchto míst.

Jedno takové místo jsem si našel a začal ho navštěvovat krátkými vycházkami jen pár hodin po práci. V zimním období ryba příjímá potravu jen několik hodin denně. Pokud se Vám povede zjistit v jaký čas, ušetříte mnoho strávených hodin u vody. Velmi úspěšnou sestavou byl combi návazec, který jsem sestavil z 25lb Smooth Braid, ClearWater 25lb, Continental č.6 a černý Mouthsnagger shorty. Na tento návazec se mi nejvíce osvědčila kombinace 21mm Gigantika s 11mm Secret od Solaru.

Za několik krátkodobých vycházek jsem úspěšně podebral šest ryb, z kterých jeden exceloval s krásnými 14kg. Pokud to zima dovolí, nebude dlouho trvat a vyjedu vstříc dalším zimním dobrodružstvím.

Přeji mnoho úspěchů nejen u vody .

Za Nikl Team – Tomáš Tomka Čermák

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosíme, vložte komentář
Prosíme, vložte své jméno