V pátek jsem se dostal z práce až kolem třetí, tři slejváky deště se sněhem, třikrát jsem se převlékal, tři týdny jsem permanentně naprdnutej, za tmy tři pípance, ráno ve tři kosa jak na Sibiři, měl jsem poslední tři cigarety, ale od svítání tři záběry, tři metry od břehu, kam jsem hodil tři kila partiklových krmných koulí, pokec s trojicí kamarádů a ve tři do práce. Ještě že Rosťa Masopust není žena s přírodníma trojkama :-).

Tak tedy konec srandy a teď vážně. Po příjezdu, kdy počasí bylo opravdu krušné, jsem se rozhodl pro maximální jednoduchost. Na rychlo jsem jen tak našel předpřipravené návazce, jeden klasický chod rig a jeden na methodfeederový prut. Prsty mně mrzly byť jen při napichování nástrah, vždy jsem musel po chvilce k vařiči, pustit plamínek a přinutit ruce k pohybu. Nebyl čas se zabývat krmením, jednoduchost – LK IQ Method mix Fruit jsem smíchal s LK partiklovým mixem Wild Strawberry. Prostě jen promíchat, doladit konzistenci boosterem Restart Wild Strawberry a koule rychle naházet pod břeh. Proč pod břeh, nevím, ale už cestou v autě jsem si vzpomněl na jednoho belgického kapraře, se kterým jsem se setkal na italském jezeře v takovém mizerném počasí, když všichni vyhledávali bez úspěchu hlubší partie a on to prostě „sázel“ přímo pod břehy! On jediný také vytáhl nádherné ryby. Prostě mi to celou cestu nešlo z hlavy!

Tedy jen doprava a doleva po jednom prutu, na ten chod-rigový popka IQ Method feeder 12mm a na druhý jsem to točil jak na kolotoči s methodfeederovým krmítkem, které jsem plnil měkčenými peletami QI Method feeder Speed pellets. Dával jsem postupně přes klasiku na panáčka, Balančku, Fresh boilies, IQ GumyGum, až jsem se propracoval se stmíváním k prvním nesmělým pípanečkům. Tedy chuť by byla, co dál, byl jsem tak promrzlý, že jsem se musel na chvilku schovat do bivaku a použít i spacák. Usnul jsem, probudil se ve tři ráno. Vylezu, silný vítr přímo proti mně, se sněhem, balada! Ale říkám si, to nemůžu vzdát, znovu připravuji krmné koule, u zapnutého vařiče montuji několik návazců. Blíží se pátá a vylezu nakrmit, opět stejná místa, jsou silné vlny, jako by přehazuji koule o víc než dva metry směr na vodu, aby když se rozbijí, dopadly na své místečko!

Začínám si připravovat pruty, nemilé zjištění, hlásiče jsou zcela zamrzlé, voda, která se do nich dostala, zmrzla a udělala je nepoužitelnými. Tedy pokud jedu dál, tak musím u prutů v té vánici sedět. Začíná být vidět, tedy jdu na to, dva krátké náhozy napravo a nalevo, nějak jsem opomněl židličku, stojím tam jak osamělý ruský voják u Kremlu. Volá mi Rosťa, že se staví na kávu, to mám radost, alespoň bychom udělali pěkné fotky, kdyby se něco povedlo.

Záběr, neuvěřitelně dlouhý souboj, volil jsem pouze dvoulibrové pruty. Nemohu kapra dostat do podběráku, jsem úplně promrzlý. Přijíždí Rosťa, připravíme dokumentaci úlovku, nádherný kapr s velkými šupinami a neskutečnou stavbou těla. Jdeme ke mně do bivaku, nedá se být venku, zapnu vařič a kecáme, slyším brzdu druhého prutu, tak zase nanovo, krásný kapr s řádkou šupin od půlky těla. To je neskutečné, oba se náramně bavíme, ani nám už nevadí to počasí, adrenalin je víc. Dává mi ještě energii jednou nahodit a přehodit oba pruty, už nekrmím, nechávám to na osudu. Třetí záběr!!! Šupík, krásná a zdravá ryba. Čekám, že se za chvilku probudím doma s Pavlíkem v pelechu, že se mi to jen zdá.

Díky kamarádovi mám parádní dokumentaci úlovku, když jsem doma a třídím materiál, ještě tomu nevěřím. Možná, že Manitou, který mě provází na všech mých toulkách, mně to dal jako dar za odolnost a vůli jet k vodě za jakýchkoliv podmínek. Hlavně mám obrovskou radost z fungování celé řady IQ Method feeder, neboť já osobně to považuji za klíčový program pro rybáře, lov velmi zábavnou formou. Mohl jsem se na této myšlence podílet a teď nese první ovoce! Pokud člověk vidí, že to, na čem se podílí, má smysl, je to pro něj velké uspokojení!

Všem fanouškům LK, rybářům, milovníkům klasického pohodového a aktivního lovu, těm, co jako my kladou důraz na přírodu a vztah k ní, přeji stejně parádní start sezóny 2018.

Pavel Bobrman Vohralík
LK Baits.cz

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosíme, vložte komentář
Prosíme, vložte své jméno