Na konci září jsem podnikl několikadenní lov na pískovně, kde se mi v letních měsících opravdu dařilo. V den odjezdu přišlo velké oteplení čehož jsem se trošku obával, jak na to ryby budou reagovat. Po příjezdu k vodě střídám rybáře, který mi neříká moc dobré zprávy o aktivitě ryb ale řekl jsem si že to změním.

I přes tyto podmínky jsem se rozhodl držet se strategie, rozjet místo větším množstvím krmení  a pravidelně dokrmovat aby ryby dostaly co největší důvěru k mé návnadě. Jelikož jsem na tomto místě chytal poprvé, musel jsem si zmapovat dno a najít nějaké ideální místo pro mé montáže. Našel jsem si lavici ve vzdálenosti  140 m od břehu, která stoupala z 8 m hloubky na 5m. První zákrm spočíval ve 12 kg pelet a 7 kg 21 mm boilies Extasy. V tento den jsem nechytal abych místo nechal odležet.

Na takto daleké hody používám kombi návazce z 25 lb Clearwalter, 25lb Strip-x, Continental v.6 doplněný Mouthsnagger o délce 10 cm. Hned ráno jsem nahodil montáže do předkrmeného pole a popíjel kávu. Netrvalo dlouho a dostávám první záběr od pěkného šupináče s váhou  11 kg. Tímto kaprem se rozjela série záběrů s menšími rybami o hmotnosti do 6 kg. Tuto velikost ryb narušil pomalý záběr od velmi slušného kapra. Po několika minutovém boji podebírám luxusního lysce s rozsetými šupinkami u ocasní ploutve. Při vážení se ručička mincíře zastavuje na skvělých 21 kg! Peckaa!

Co může být lepší než od startu chytit takové zvíře. Neváhal jsem a znovu jsem nasypal zhruba 8 kg boilies. Mám před sebou prakticky celou dovolenou, která se začala víc než dobře.

Jak výprava pokračovala se dozvíte až příště.

Za Nikl Team – Tomáš “Tomka” Čermák

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosíme, vložte komentář
Prosíme, vložte své jméno