Letos, už bohužel asi jedna s posledních lodních výprav, na mou nejoblíbenější svazovou přehradu, přinesla několik desítek úlovků, více či méně zubatých predátorů našich vod.
I v tomto ledově chladném počasí ryby agresivně útočili na mnou prezentované, zejména ale nejen gumové nástrahy a i tento výjezd, jsem si náramně užil!

Podařilo se mi posunout osobák v candátovi z této vody o jednu číselnou řadu, ulovit několik překrásných okounů a pár menších štik.

Co vám budu povídat, ani po 4 dnech od úsvitu do soumraku na vodě, se mi domů rozhodně nechtělo.

Okounům se tentokrát vůbec nechtělo lovit z hladiny, takže je bylo třeba chytat nepatrně hlouběji. Proto jsme na ně povětšinou nastražovali bezkonkurenční woblery Illex deep diving chuby v barvě Vairon,
což je rychle a poměrně hluboko se potápějící, maličký crankbait, který nikdy nenechá rybáře na holičkách. Je to mé, takové okounové eso v rukávu, kterému maximálně věřím a jeho účinnost se projevila i tentokrát. Při správném vedení s touto nástrahou nebudete bez kontaktu s úlovkem, skvěle totiž chytá všechny dravce a predátory včetně štik, candátů, bolenů, ale i tloušťů a parem.

Na lov candátů, jsem se tentokrát rozhodl zkoušet méně používané nástrahy, z čehož nejvíce mě překvapil candátí zájem o nástrahy Keitech Madwag o velikost 7palců!
Tuto poměrně velikou napodobeninu úhoře, candáti agresivně atakovali a hlavně, když na ní záběr přišel, z 95% ji měl candát kompletně polknutou ve své tlamě, což svědčí o jejich důvěře v tuto imitaci jejich skutečné kořisti.
Další vele úspěšnou nástrahou byli další nástrahy keitech hlavně napodobeniny rybiček větších velikostí od 4,5 po 5 palců, například typu Easy Shiner,
což už je prostě přívlačová klasika, a nástraha která funguje snad všude.

V neposlední řadě zase fungoval dokonale i shad firmy FOX Rage, Zander pro v barvách natural perch, fire tiger, lemon tiger a dalších

velikosti 12-14cm , který je na vltavské kaskádě naprostý fenomén…jen na málo nástrah se nachytá ročně tolik candátů, jako právě na ni.

Můj malý tip závěrem, je možná pro někoho jednoduchý, jasný, ale většina kolegů rybářů, které na vodě potkávám, se jím neřídí a proto odjíždějí často od vody bez , nebo s minimem úlovků. Nebojte se v tomto období opravdu velkých nástrah. Přijde mi totiž, respektive mám již za ty roky na vodě s jistotou vysledováno, že v tomto zimním období, upřednostňují dravci větší kořist před menší. Proto se ti, co používají stále malé nástrahy do 10cm vrací od vody ne úplně spokojeni…nebojte se velkých nástrah a uvidíte sami, na správném místě ve správný čas, se váš vytoužený úlovek jistě dostaví!

Za Tropic Liberec – Honza Carpkiller Hubka
FOX, FOX Rage and Illex proStaff CZ

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosíme, vložte komentář
Prosíme, vložte své jméno