Během letních měsíců jsem u vody strávil opravdu málo času. A pokud jsem se už k vodě vypravil, bylo to jen na odpoledne nebo jako příležitost ke koupání. Jakmile se však začal blížit konec letních prázdnin a srpnový úplněk, věděl jsem, že v tu dobu jednoduše musím být u vody.

Původní představa byla, konec srpna na břehu štěrkovny v blízkosti mého bydliště s tím, že mě zbytek rodiny (manželka a naše dvě děti) bude navštěvovat a také se mnou u vody nějakou noc stráví. Bohužel však nadcházející předpověď počasí nebyla pro úspěšný lov zrovna ideální. Když jsem k tomu navíc zjistil stav obležení, který u vody panoval, začal jsem rychle střádat plány na rodinnou rybářskou výpravu tentokrát do zahraničí. Po příjezdu k vodě zjišťuji, že místa, o kterých jsem předem přemýšlel, byla naštěstí neobsazena. Kvůli panujícím vysokým  letním teplotám jsem zvolil místo, ze kterého budu schopen lovit na největší hloubce, kde dno přechází z bahnitého na pevnější – písčité.

Měl jsem v plánu používat ke krmení i lovu jen boilie. K letní jistotě na velké kapry – boilie Extasy jsem se nakonec rozhodl pro ostrý test novinky pro příští rok a to boilie 68. Nástrahu jsem volil v prezentaci na dno, zatraktivněné v příslušném dipu. Nelovil jsem v žádných extrémních vzdálenostech, proto jsem si mohl dovolit používat jako materiál pro návazce mimo oblíbeného fluorocarbonu Clearwater, také ztuženou návazcovou šňůrku Strip-X od Carp´R´Us. Oba návazce byly zakončeny háčky Centurion, vel. 2.

V průběhu nocí se na mých lovných místech ukazovali kapři s těmi správnými proporcemi, kteří si však bohužel mých nástrah nevšímali. Zkusil jsem posunout nástrahy mimo krmná místa, a jak se později ukázalo, bylo to správné rozhodnutí. Kapři na místa pravidelně vraceli a já si v průběhu několika dalších nocí připsal na své konto další parádní kapry, kteří se nechali zlákat připravovanou novinkou na příští rok a to boiliem 68, na kterou se mi také poslední noc povedlo ulovit nejtěžší rybu naší výpravy. Už po záběru jsem tušil, že mám na prutu velkou rybu. Síla ryby, která mi nekompromisně brala metry silonu z navijáku, byla obrovská. Když jsem kapra po nekonečných minutách dostal do podběráku, věděl jsem, že můj vytoužený cíl pro tuto misi byl splněn. V podložce na mě čekal krásný letní lysec s váhou přes 22 kg! Musím uznat, že tohle byla nejlepší rodinná rybářská výprava za poslední roky a troufám si říct, že jsme si všichni pobyt u vody užili.

Za Nikl Team – Honza Kořenek

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosíme, vložte komentář
Prosíme, vložte své jméno